Konkurranselek og aktivitet

Våren har sklidd over i tidlig sommer her på Costa del Sol. Sola henger høyere, og fargene er sterkere. Det er fortsatt god plass på strendene, og i dag passer det veldig fint: For nå er det aktivitetsdag for 1. – 9. trinn på Den Norske Skolen, Málaga.

Variert og lekent

Organisert gruppelek med fysiske og teoretiske utfordringer er hovedaktiviteten i dag. Gjennom leken får elevene øvd på grunnleggende faglige ferdigheter basert på kunnskap, tall og bokstaver. Noen kreative oppgaver er også med, og ganske mange morsomme fysiske utfordringer.

Kan du balansere med et glass vann på pannen, bygge det høyeste tårnet eller er du kanskje gruppas beste kandidat til å ramse opp land eller lage gode regnestykker? I Twister får den tøyeligste vist seg frem, og i samarbeid får også gruppene skape strandkunst i form av byggverk eller bilder i sanden.

Sport og bading

Etter den organiserte leken blir det sandvolleyball, kubb eller stikkball. Den som heller vil lage sandslott får lov til det, og alle som vil kan bade. Badingen foregår til oppsatte tider med badevakter på land og ute i vannet.

Denne aktivitetsdagen arrangeres hvert år på den dagen 10. trinn har eksamen.

Foto: Nina C. K. Simarud

Undervannsfoto: Susanne Sjåvik Iversen

Norskeskolen