SHOW med 4. trinn

Onsdag denne uka ble det på nytt arrangert “show”, denne gangen med 4. trinn på scenen. Showet er  intern underholdning for 1.-4. trinn, for og med elevene, som selv kan velge hva de vil opptre med.

Elevene kan velge å synge, spille danse, eller vise frem noe helt annet som de har øvd på. Dette er en flott mulighet til å bli trygg på seg selv, og trene på å by på seg selv, være stolt av seg selv, og lage noe flott sammen med klassekameratene!

Når klassene jobber med showene sine, er det både musikk, gym, norsk, spansk, engelsk, samarbeid og trivsel som står på timeplanen.

-Genialt, ikke sant?

Her skal du få se guttene som presenterer fotballheltene sine, og flotte opptredener med sang og dans, både av solister og hele klassen sammen.

Adele, Julie og Iben fortalte om Lillebjørn Nilsens liv
Solister - Barn av regnbuen.
Iben og Julie smittet publikum med glede under fremføringen av en Mgp Junior sang.
Marina og Elora danset intenst og akrobatisk til country-disco sangen Timber.
-Stopp - ikke mobb!
Guttene i klassen presenterte rikholdige faktatekster de hadde skrevet om fotballheltene sine.

Se videoopptak av alle innslagene her:

Fotballhelter

Stopp – ikke mobb!

Akrobatisk dans

Smitte deg med glede

Barn av regnbuen

Album bildeserie

Norskeskolen