Det årlige skoleballet på Den Norske Skolen i Málaga ble avholdt siste januardag. Rekordmange, hele 87 festkledde og glade ungdomsskoleelever hadde funnet veien til årets ungdomsbegivenhet på Costa del sol. Ungdommene, som kom fra de danske, svenske og norske skolene, feiret kvelden med velkomstdrikk, polonese, treretters middag og i følge elevene; veldig mye bra dansing.

Kantinen og kultursalen var stilig byntet med gullflasker og gullservise, blomster og kvister, alt gjort i stand av åttendetrinnselevene.
-Vi fikk god hjelp til å styre musikken av tidligere elev ved skolen, forteller deltagerne. Kvelden ble avrundet med kåringer av konge og dronning, prins og prinsesse, danseløve og sosialminister.
I mai er alle ungdommene invitert til nok et ball, denne gangen på den svenske skolen.



Fotoalbum Ball 2020
Foto. Kim Slaatsveen.