De tillitsvalgte fra hver klasse møttes i dag til årets første elevrådsmøte. De startet opp med å presentere seg for hverandre, og da fikk de også legge frem hva de synes er viktig at elevrådet jobber for.
Rektor Trude kom innom møtet for å gratulere elevene med tillitsvervet. Hun fortalte også kort om hvorfor vi har regler og på hvilken måte det faktisk er bra at vi har dem. Hun fortalte også litt om styremøtedeltagelse, og samarbeids møter hun ønsker å holde med elevrådets leder og elevrådsstyret.
Elevrådet sa blant annet at de ønsker å være gode rollemodeller, og vil jobbe for at alle elever skal ha det bra, at ingen elever skal falle utenfor fellesskapet eller bli mobbet. De snakket om at de ville være tydelige på hvordan de vil ha det på skolen vår, så ingen ødelegger for andre.
Valg av elevrådsstyre:
Elevrådsleder: Henning Hatteland Hundhammer
Nestleder: Selma Køhn
Styremedlem: Leon Aleksander Steffensen Whelan
Sekretær: Chantel Cecilie Myklebust

Hovedbilde: fra venstre bak: Leon, Henning, Chantel, Hedda og Selma. Foran fra venstre Markus som er vara og deltok isteden for Frisda i dag, Eddie og Ivi.
Representantene lovet ta tillitsvervet på alvor, jobbe på vegne av klassene sine, og at de skal tørre å si ifra om de ser noe som ikke er greit. Årets elevråd ser ut til å være en meget klok og engasjert gruppe som hadde mange gode tanker for fellesskapet.
